Image

KOMIKS PRZESTRZENNY

warsztaty komiksowe

prowadzący
Daniel Chmielewski

4.06 | 17:00
5.06 | 17:00
6.06 | 17:00
Sala Warsztatowa

wiek: 10-13

purple circle 120 min.

wstęp wolny
wymagana rezerwacja miejsc

rezerwacja telefoniczna 
T: 71 / 335 49 11 / 12 / 49

Komiks to idealne medium do opisywania otaczającej nas rzeczywistości – gdy spacerujemy ulicami, słyszymy strzępki rozmów, miasto widzimy w kadrach (witryny, widok przez okno tramwaju). Jedyne, co musimy zrobić, to uporządkować ten chaos. Ale komiks nie musi być tylko zbiorem obrazków na płaskiej kartce. Co by się stało, gdybyśmy spróbowali, tworząc historię obrazkową, powielić żywą, pulsującą miejską strukturę? Gdyby nasze narracje przenikały się, jak rozmowy przechodniów na ulicy?
Eksperymentalne warsztaty komiksowe nawiązujące do literatury Mirona Białoszewskiego zaczną się od spaceru po mieście, a skończą na grupowym wykonaniu wystawy mikro-narracji. To zajęcia dla wszystkich lubiących rysować i pisać, ale też potrafiących słuchać i patrzeć.

UWAGA

Informujemy, że podczas warsztatów może być przeprowadzana rejestracja foto i video do celów dokumentacyjnych i promocyjnych Wrocławskiego Teatru Lalek. Zdjęcia mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz prac wykonanych podczas zajęć. Udział w warsztatach jest jednoznaczny ze zgodą na ich publikację (na stronach internetowych, w social mediach, w mediach). Zgoda jest nieodpłatna i nie jest ograniczona czasowo ani terytorialnie.